Oferta fotografii produktowej

Fotografia produktów na białym tle

Fotografia produktów na białym lub jednolitym tle to podstawa dobrej prezentacji produktu. Takie zdjęcia mogą być wykorzystywane w mediach elektronicznych lub tradycyjnie w formie wydruku. Z racji coraz bardziej popularnych zakupów w internecie zdjęcie produktu to często pierwszy kontakt klienta z Twoim produktem lub asortymentem sklepu internetowego. Warto więc zadbać o dobre pierwsze wrażenie. Można je przecież zrobić tylko ten jeden raz…

Zdjęcia katalogowe lub inaczej mówiąc zdjęcia typu packshot mają za zadanie pokazać produkt możliwie najbardziej realistycznie. Ważne jest więc właściwe oddanie kolorów oraz faktury produktu. Trzeba również pokazać produkt bez zniekształceń, we właściwych proporcjach. Jest to możliwe dzięki dobraniu odpowiednich narzędzi. Między innymi odpowiednich obiektywów, studyjnych lamp błyskowych oraz kalibracji aparatu i monitora na którym zdjęcia są poddawane postprodukcji.

Zdjęcia produktów mają nie tylko w rzeczywisty sposób je oddawać. Takie zdjęcia mają również pokazywać produkty w ciekawy i zachęcający sposób. W tym celu wykorzystuję odpowiednią perspektywę oraz oświetlenie produktu. Odpowiednie oświetlenie to klucz dobrego zdjęcia produktu. Każdy produkt jest inny więc w swojej pracy podchodzę do każdego indywidualnie. Pozwala to na uzyskanie możliwie najlepszych rezultatów. Nie możliwych do uzyskania podczas fotografowania produktów w tak zwanych namiotach bezcieniowych. Wymaga to jednak więcej pracy i zaangażowania podczas sesji zdjęciowej. W opinii dotychczasowych klientów uzyskany efekt finalny jest tego wart!

Fotografia produktów w Twojej firmie lub biurze

Czasem produkty są dużych rozmiarów lub jest ich bardzo dużo. Logistyka takich produktów mogła by być w znacznym stopniu utrudniona lub niemożliwa do zrealizowania. W takich sytuacjach jest możliwość realizacji zdjęć bezpośrednio u Ciebie! Po wcześniejszych uzgodnieniach przyjeżdżam i organizuję mobilne studio w Twojej firmie.

Fotografia packshot cennik

Wycena każdego zlecenia jest wykonywana indywidualnie.
Głównym kryterium wyceny jest:

 • rodzaj produktu,
 • ilość produktów,
 • wymagania do zdjęć oraz retuszu,
 • medium w którym zdjęcia będą wykorzystywane.

Wymagania do zdjęć które będą wykorzystywane w formie elektronicznej są z reguły mniejsze niż w przypadku zdjęć które będą drukowane lub wyświetlane w dużym rozmiarze. Zdjęcia wykorzystywane w wydruku muszą być w wyższej rozdzielczości. Wymaga to więcej pracy zarówno przy sesji zdjęciowej jak i edycji/retuszu zdjęć. Podczas sesji zdjęciowej trzeba zadbać aby fotografowany produkt był ostry od początku do końca. Stosuje się do tego obiektywy typu tilt shift czy technikę focus stacking. Focus stacking to technika gdzie wykonuje się wiele zdjęć produktu z przesuniętym punktem ostrości. Potem zdjęcia są łączone w jedno idealnie ostre zdjęcie produktu. Natomiast obiektywy typu tilt shift pomagają uzyskać większą ostrość już na jednym ujęciu w aparacie. Retusz zdjęcia do druku jest bardziej dokładny i drobiazgowy gdyż zdjęcie będzie oglądane w większym rozmiarze i bliższej odległości. Dlatego też musi być lepiej przygotowane.

Pokażmy Twoje produkty w dobrym świetle!

Fotografia aranżowana, zdjęcia reklamowe

Zdjęcia produktów w aranżacji mają za zadanie przyciągnąć uwagę klienta. Wykorzystywane są w reklamie danego produktu. Takie zdjęcia pozwalają na bardziej kreatywne podejście do produktu i formy jego przedstawienia. Jest ona bardziej nieszablonowa niż przy zdjęciach katalogowych. Takie zdjęcia wymagają więcej ustaleń oraz przygotowań jeszcze przed samą sesją zdjęciową. Często takie zdjęcia tworzone są na podstawie moodbordów. Modboord to wizualne przedstawienie koncepcji zdjęć. Wizualna, a nie tylko opisowa forma pozwala na dokładniejsze zrozumienie planu na zdjęcia dla wszystkich osób współpracujących przy danym projekcie. Wszystkich osób bo często przy tego typu zdjęciach zaangażowanych jest więcej osób. Między innymi klient, fotograf, asystent fotografa oraz stylista, a czasem również i retuszer. Wspólna praca wszystkich specjalistów ma za zadanie stworzyć idealne zdjęcie produktu. Dlatego tak ważne są ustalenia przed sesją i klarowna wizja u wszystkich członków zespołu. Przy takich realizacjach często klient uczestniczy przy sesji osobiście lub też zdalnie. Dzięki temu każda ze stron jest pewna iż efekty sesji zdjęciowej są co najmniej zadowalające.

Fotografia reklamowa cennik

Wycena każdej sesji jest dokonywana indywidualnie po poznaniu potrzeb klienta oraz wymagań dla zdjęć.

Na wycenę składa się:

 • praca przed wykonaniem zdjęć – przygotowanie produktu oraz scenografii do zdjęć
 • praca na planie zdjęciowym
 • postprodukcja wybranych zdjęć

Stwórzmy razem zdjęcia reklamowe!

Fotografia produktów w użyciu

Zdjęcia produktów w użyciu pozwalają pokazać produkty w ich naturalnym otoczeniu. Takie zdjęcia mogą być wykonane zarówno w studio jak i dowolnym innym wnętrzu w zależności od potrzeb i preferencji klienta. W ofercie sklepu internetowego są często uzupełnieniem zdjęć produktów na jednolitym tle. Na takich zdjęciach można przedstawić różne funkcje oraz zastosowania produktu które nie są widoczne dla klienta na zdjęciach typowo katalogowych. Zdjęcia w użyciu często również wymagają pracy zespołu specjalistów. Nie do przecenienia jest tu pomoc asystenta czy stylisty. Tutaj również bardzo ważnym etapem jest przygotowanie do sesji. Często sam klient uczestniczy w takiej sesji aby efekt końcowy był zgodny z jego zamierzeniami.

Fotografia produktów w użyciu cennik

Wycena każdej sesji jest dokonywana indywidualnie po poznaniu potrzeb klienta oraz wymagań dla zdjęć.
Na wycenę składa się:

 • praca przed wykonaniem zdjęć – przygotowanie produktu oraz scenografii do zdjęć
 • praca na planie zdjęciowym
 • postprodukcja wybranych zdjęć

Pokażmy Twoje produkty w użyciu!

Montaż cyfrowy ze zdjęć

Zdjęcia produktów które powstają w formie cyfrowego montażu zdjęć mogą być wykorzystane do stworzenia zdjęcia reklamującego dany produkt lub do pokazania go w użyciu lub naturalnym otoczeniu. Taki zabieg jest często o wiele tańszy i szybszy niż przygotowanie oraz realizacja sesji zdjęciowej. Można również stworzyć wiele odmiennych zdjęć co może być trudne do uzyskania mając do dyspozycji na przykład tylko jedną lokalizację. Dzięki temu często możne być to atrakcyjna forma realizacji zdjęć dla klienta.

Do takiego montażu wykorzystywane są zdjęcia produktów oraz inne zdjęcia lub cyfrowe grafiki które mają stworzyć finalny obraz.

Montaż wykonywany jest w programie graficznym Adobe Photoshop który daje duże możliwości w łączeniu wielu plików i warstw. Pozwala dopasować kolorystycznie wszystkie elementy składowe. Możliwe jest również dodanie cieni i interakcji pomiędzy poszczególnymi składowymi montażu przez co staje się on bardziej realny. Cały proces powstawania takich zdjęć opisałem w poście – „Jak powstaje fotomontaż?

Montaż cyfrowy cennik

Wycena każdego montażu dokonywana jest indywidualnie po poznaniu potrzeb klienta oraz wymagań dla zdjęć.

Klienci o mnie:

Do Pana Roberta trafiłam przez Internet, bez polecenia, ale dziś mogę śmiało polecić to studio fotograficzne wszystkim, którym zależy na świetnej jakości zdjęciach, krótkoterminowej obsłudze i przyjaznym kontakcie. Zamawiałam kilkukrotnie zdjęcia produktowe i na pewno będę powracać w przypadku dalszych potrzeb. Pan Robert dokładnie wsłuchuje się w oczekiwania klienta, zdarzyło mi się także zlecać retusz zdjęcia na cito w terminie weekendowym, co uratowało zamówiony termin druku. Wszystko na 5!

100% zaangażowania i profesjonalizmu, produkty sfotografowane tak jak chciałem a nawet lepiej. Fotograf zorientowany na klienta, pojawia się przygotowany pod każdym względem.

Polecam i sam z pewnością będę jeszcze korzystał.

Stoliczek Weetably gejsza przy łóżku, zdjęcie produktowe w użyciu

Szukałam fotografa do wykonania zdjęć produktowych. Współpraca z Panem Robertem przebiegła bardzo sprawnie – zdjęcia są fantastyczne! Z całego serca polecam!

Pan Robert to profesjonalista, jako jedyny zadzwonił do mnie po przesłaniu przeze mnie zapytania – dzięki temu mogliśmy złapać kontakt i od razu ustalić co trzeba wykonać. Kontakt personalny od razu zachęcił mnie do podjęcia współpracy, ponieważ doceniam osobiste podejście do klienta i wykazywanie się zainteresowaniem. Wykonana praca oczywiście na wysokim, profesjonalnym poziomie. Pan Robert to ponadto bardzo miła i zaangażowana w swoją pracę osoba 🙂 Polecam

Interesuje Ciebie sesja zdjęciowa produktów?
Napisz do mnie i porozmawiajmy o Twoich zdjęciach!

Chętnie poznam Twoje produkty i pomysł na zdjęcia oraz przedstawię swoje propozycje i wycenę zdjęć.

Zadowoleni Klienci, którzy mi zaufali

logo media scoutt 24
logo distri
logo strefa lobilna
logo chem world
logo wee tably
logo esent.pl