Oferta fotografii nieruchomości

Fotografia nieruchomości na sprzedaż lub wynajem

Chcesz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość?

Jeśli tak to warto zainwestować w odpowiednie zdjęcia swojej nieruchomości.
Taka inwestycja może się szybko zwrócić!

Piękne zdjęcie w miniaturce oferty zwiększy szansę na jej obejrzenie przez potencjalnego klienta. Dobra oferta wraz z odpowiednimi zdjęciami pomoże skutecznie przekonać klienta że to właśnie idealna nieruchomość dla niego!

Może się tak zdarzyć że już po obejrzeniu zdjęć w ogłoszeniu klient będzie zdecydowany na Twoją nieruchomość. U moich klientów takie przypadki nie należą do rzadkości. Jesteśmy wzrokowcami więc zdjęcia oddziaływają na nas bardziej niż nawet najładniej napisany tekst oferty.

Czasem klient oglądając ofertę na telefonie dokładnie jej nie przeczyta. Zobaczy tylko zdjęcia i to one będą wyzwalaczem do działania. Będą albo i nie będą. Nawet najładniejsze wnętrze może nie zauroczyć jeśli nie widać tego na zdjęciach…

Ale Ty skoro doszedłeś już tutaj i to czytasz to wiesz, że dobre zdjęcia są ważne i mogą bardzo pomóc. Więc teraz trochę więcej o tym jak mogą jeszcze pomóc.

A więc….

Jeśli będzie więcej chętnych na nieruchomość to nie tylko możesz bardzo szybko ją sprzedać lub wynająć ale również często za wyższą cenę!

Często przez duże zainteresowanie możemy wybrać z kim chcemy współpracować, a z kim nie. Jest to ważne bo nieodpowiedni najemca powoduje nie tylko straty materialne ale również te duchowe i czasowe. Uszkodzenia nieruchomości trzeba przecież naprawić, a zszarganych nerwów i czasu w IKEI już nie odzyskamy…

Ale Ciebie to nie musi spotkać. Możesz skorzystać z usług profesjonalnego fotografa i wyróżnić się.

Ale czy chodzi tylko o zdjęcia, czy tylko to robi profesjonalista?

Czy usługa fotografii nieruchomości to tylko zdjęcia?

Nie! To o wiele pełniejsza usługa, pomagająca Tobie przejść przez cały proces przygotowania i prezentacji nieruchomości gładko.

W swojej pracy poprzedzam sesję zdjęciową konsultacją z klientem. Rozmawiamy o samym wnętrzu oraz jego przygotowaniu. W zależności od preferencji klienta taka konsultacja kończy się:

 • przekazaniem materiałów w formie listy kontrolnej do wykonania przez właściciela,
 • doradztwie jak przygotować wnętrze bazując na zdjęciach od właściciela nieruchomości,
 • skorzystaniu z dodatkowej usługi home stagingu gdzie specjalista przygotowuje mieszkanie do sesji zdjęciowej i prezentacji klientowi.

Klient ma możliwość wybrania najwygodniejszej dla niego opcji.

Sesja nieruchomości trwa z reguły około dwóch godzin. Czas pracy we wnętrzu może się jednak zmienić w zależności od wielkości nieruchomości oraz ilości wymaganych zdjęć.

Po sesji przygotowuję zdjęcia do wglądu które pokazuję klientowi i razem wybieramy te najlepsze. To one w dalszym etapie zostaną poddane edycji. Jeśli klient nie będzie chciał uczestniczyć w wyborze zdjęć to również jest taka możliwość . Wtedy wybieram najlepszy zestaw fotografii które odpowiednio zaprezentują Twoją nieruchomość.

Na tym etapie można również wybrać wyższy pakiet lub dokupić dodatkowe zdjęcia.
Zdjęcia będą gotowe po 5 dniach roboczych od wyboru zdjęć przez klienta. Jeśli fotograf wybiera zdjęcia to termin ten jest liczony od następnego dnia po sesji zdjęciowej.

Jeśli bardzo zależy Tobie na szybkiej realizacji to jest możliwość przyśpieszenia czasu realizacji do 2 dni roboczych. Koszt takiej usługi to + 50% wybranego pakietu.

Korzyści z profesjonalnej sesji zdjęciowej Twojego wnętrza

 • możesz liczyć na moją pomoc oraz wiedzę aby efekty współpracy były jak najlepsze,
 • przeznaczam tyle czasu na zdjęcia we wnętrzu ile jest potrzebne, pozwala to na uzyskanie najlepszych efektów dla Ciebie,
 • jeszcze lepsze efekty na zdjęciach dzięki wykorzystaniu cyfrowej edycji oraz retuszu zdjęć,
 • gotowe zdjęcia możesz wykorzystywać bez ograniczeń czasowych do promocji swojej nieruchomości,
 • przekażę Tobie zdjęcia we właściwym rozmiarze, nie musisz się więc martwić wymaganiami serwisów ogłoszeniowych,
 • zdjęcia z Twojej sesji są zabezpieczone, nie musisz się martwić o ich utratę bo wykonuję regularnie kopię zapasową,
 • nawet w ciągu dwóch dni od sesji możesz mieć gotowe zdjęcia przy opcji ekspresowej (usługa dodatkowo płatana),
 • niższa cena usługi dzięki zwolnieniu z VAT, nawet jeśli nie jesteś przedsiębiorcą to u mnie nie zapłacisz VATu!

Fotografia nieruchomości.
Dlaczego warto?

Za sesję zdjęciową płacisz tylko raz, a jej efekty mogą procentować za każdym razem kiedy zmienia się najemca. Nie musisz się znać na przygotowaniu mieszkania do prezentacji ani na robieniu zdjęć we wnętrzach. Nie jest to takie proste jak ustawienie kilku poduszek i wyciągnięcie telefonu aby zrobić piękne zdjęcia. Ale nie musisz się tego wszystkiego uczyć, nie musisz kupować żadnego sprzętu. Wystarczy że zlecisz to aby móc w pełni korzystać z benefitów takiej usługi.

Profesjonalne zdjęcia oraz przygotowanie nieruchomości jest bardzo ważne. Korzyści zauważają nawet osoby zawodowo zajmujące się wynajmem kwater dla pracowników. Taki najemca nie jest najbardziej wymagający, a jednak korzyści są już na tyle duże że warto. Jeśli wynajmujesz mieszkanie w długim terminie to taka usługa może przynieść jeszcze większe korzyści. Nie ważne czy to jest nowe, jeszcze nieużytkowane mieszkanie czy już użytkowane. W każdej sytuacji przyniesie to wymierną korzyść. Przy wynajmie krótkoterminowym to jest wręcz konieczność.

Przypomnij sobie kiedy ostatnio szukałeś/aś noclegu na wakacje. Czy to nie wnętrza na zdjęciach ujęły Ciebie do zrobienia rezerwacji?
Pewnie tak, większość ludzi zwraca na to uwagę. Dlatego warto zadbać o to i odpowiednio przygotować ofertę.

Fotografia nieruchomości.
Czy to dla mnie?

Czy to jest w ogóle dla mnie?


Czy jest warto wydawać pieniądze na zdjęcia które możesz również zrobić sam?


Czy moja nieruchomość się do tego nadaje?

Przed sesją jest wiele niepewności co do jej efektów oraz przydatności. Często nie doceniamy możliwości które nam daje. Mówimy sobie że to przecież zbędny wydatek bo i tak klient musi przyjść, zobaczyć na własne oczy. Pewnie tak będzie choć często klient już po obejrzeniu ogłoszenia podjął decyzję. Jeśli nieruchomość go nie zainteresowała pewnie nawet nie będzie chciał jej zobaczyć na żywo. Bezpośrednio nie widzimy ile zainteresowanych tracimy przez brak odpowiedniego przygotowania oraz profesjonalnej sesji zdjęciowej nieruchomości. Nie ma takiego miernika, klienci nie piszą nam że obejrzeliby ale na zdjęciach ich nie zachwyciło. Tracimy, jednak tak na prawdę nie wiemy ile.

W przypadku jeśli nieruchomość jest wynajmowana w krótkim terminie to potencjalni klienci bazują już tylko na tym co zobaczą w ofercie. Nie przychodzą na spotkanie, decydują tu i teraz po otrzymaniu tych informacji jakie im daliśmy.

W jaki sposób obecny wygląd oferty pomaga im aby wybrali właśnie ją?
Czy jest zachęcający?
Czy widząc ją Ty bez wahania klikniesz rezerwuj?

Możesz również sam przygotować to wszytko – mieszkanie, zdjęcia oraz ofertę.
Czy jednak zrobisz to lepiej niż osoba stricte tym się zajmująca?
A jeśli tak to czy warto poświęcać na odkrywanie tego wszystkiego tyle czasu?
Czy w finalnym rozrachunku nie było by taniej zamówić usługę i spędzić więcej czasu z rodziną lub przyjaciółmi?

Można pojechać na drugi koniec miasta do sklepu po towar który jest kilka złotych tańszy. Ale czy dodatkowy czas oraz koszt dojazdu będzie tego wart?

W przypadku przygotowania i wykonania zdjęć Twojego wnętrza sytuacja może być podobna.
Z początku nie wydasz pieniędzy na dodatkową usługę. Zrobisz wszystko we własnym zakresie, zaoszczędzisz. Jednak jaki będzie ostateczny bilans? Czy to jak samodzielnie przygotujesz ogłoszenie przyniesie Ci większe zyski w długim terminie?

Czy moja nieruchomość się nadaje?

Czy taka usługa nadaje się tylko do wnętrz nowych, pięknych i o wysokim standardzie?

NIE! To usługa która może wnieść wartość dla każdego wnętrza. Nie jest to zależne od jej wyglądu, standardu oraz stanu.

Twoja nieruchomość po odpowiednim przygotowaniu i profesjonalnej sesji zdjęciowej będzie się prezentować w oczach potencjalnego klienta o wiele lepiej!

To podobnie jak z kobietą która skorzysta z makijażu wieczorowego, wspaniałej i lśniącej sukni oraz pójdzie do fotografa który wykona piękne zdjęcia. To nadal ta sama osoba, nic się niby nie zmieniło ale odbiór jest zupełnie odmienny. Ta kobieta lśni i wyróżnia się, przez sam fakt że wygląda lepiej jest też dużo pewniejsza siebie oraz bardziej śmiała. Tak samo jest z nieruchomością. Jeśli ona lśni to Ty przy jej prezentacji będziesz również o wiele pewniej rozmawiać.
Przełoży się to na większe zainteresowanie oraz cenę sprzedaży lub wynajmu.

A jeśli bardziej niż pieniądze cenisz swój czas i święty spokój?

Prawdopodobnie potencjalny klient będzie już zdecydowany na nieruchomość po zobaczeniu ogłoszenia więc pewnie nie będziesz tracić czasu na wiele spotkań i prezentacji mieszkania. Możesz również zrobić dzień otwarty nieruchomości i wybrać właściwego najemcę lub kupującego. Będziesz mieć wtedy więcej spokoju bo wybrałeś/aś najemcę który jest odpowiedni.

Jak mogę zamówić usługę?

Przed zamówieniem usługi muszę chwilę z Tobą porozmawiać. Dowiedzieć się więcej o Twoich potrzebach oraz o wnętrzu które chcesz przedstawić na zdjęciach. Podczas tej rozmowy możesz skonsultować swoje pomysły na zdjęcia. Mogę podpowiedzieć o jakiej porze warto wykonać zdjęcia, jak przygotować wnętrze na sesję. Ile to wszystko będzie trwało i jak to zaplanować aby wykonać wszystkie zdjęcia.

Ta rozmowa jest podstawą do przedstawienia oferty która jest bezpośrednią odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Jeśli wszytko się zgadza i chcesz podjąć współpracę ze mną to wtedy przesyłam dane do wpłaty lub wystawiam dla Ciebie fakturę. Po opłaceniu masz już zarezerwowany termin i możemy przystąpić do realizacji.

Już po sesji jest możliwość dokupienia wyższego pakietu z większą ilością zdjęć lub samych zdjęć które razem wybierzemy.

Jak pracuje?

W swojej pracy korzystam z pełno klatkowych aparatów marki Nikon wraz z dedykowanym zestawem obiektywów. Korzystam również z zewnętrznych lamp oraz modyfikatorów światła. Wszystko dlatego aby kontrolować cały proces i tworzyć zdjęcia które pomagają moim klientom w pięknej prezentacji ich wnętrz.

Dlaczego mam więcej sprzętu niż teoretycznie potrzebuję?
Aby mieć podczas zlecenia zapas, a w razie awarii jakiegoś elementu kontynuować dalej sesję i oddać klientowi zdjęcia. Czasem na zdjęcia mam określoną ilość czasu i później nie można ich wykonać. Daje mi to spokój ducha, a klientom gwarancję że otrzymają zdjęcia w uzgodnionym terminie.

Przy tworzeniu zdjęć wykorzystuję świtało naturalne oraz sztuczne. Gwarantuje to najlepsze możliwe efekty. Bardzo ważnym wyposażeniem jest również stabilny statyw. Dzięki niemu mogę spokojnie ustalić kadr oraz wykonać więcej zdjęć tego samego widoku. Często finalne zdjęcie nie składa się z jednego ujęcia a z kilku. Podnosi to jakość zdjęć i daje mi większe możliwości.

Każde wnętrze to osobna historia dlatego rozpoczynając sesję oglądam je i zastanawiam się jak chciałbym je pokazać. Jakie kadry można zrobić, co należy zaprezentować. Dopiero wtedy przechodzę do wykonywania zdjęć. Dopiero teraz jest czas na spojrzenie w wizjer aparatu oraz odtworzenie kadru który powstał w mojej głowie.

Teraz jest też czas na poprawienie elementów ustawionych w kadrze aby dobrze się komponowały. Pomimo nawet najlepszego przygotowania nieruchomości potrzebne są takie drobne zmiany aby zdjęcia były lepsze. Aby wszystko w kadrze się zgadzało. To taki etap wielu spacerów od aparatu do stołu oraz od stołu do aparatu. Spoglądanie czy już jest dobrze czy jeszcze trochę w lewo, a może w prawo….

Jak już ten etap mam za sobą to wtedy już prawie można zrobić zdjęcia. Prawie bo wtedy jest czas na odpowiednie oświetlenie. Ale tak już po odpowiednim oświetleniu wnętrza jest ten czas kiedy już powstają zdjęcia.

Jak widać sam proces tworzenia zdjęć na sesji we wnętrzu jest już dość czasochłonny. Jednak ten poświęcony czas procentuje już na zdjęciach. Każdy nawet z pozoru mały drobiazg który został poprawiony ma duże znaczenie. Nie mówiąc już o sytuacji kiedy kilka lub nawet kilkanaście takich pozornie drobiazgów zostanie poprawionych na jednym ujęciu. Efekt finalny zdecydowanie jest tego wart!

Jeśli już mowa o efekcie finalnym to jesteśmy dopiero mniej więcej w połowie całego procesu twórczego.

Teraz znasz już cały proces.

Czy chcesz więc razem ze mną wyruszyć w tę przygodę tworzenia pięknych fotografii dla Twojego wnętrza?

Jeśli tak to zadzwoń do mnie i porozmawiajmy o Twojej sesji.
Przygotowanie jest równie ważne jak i sama sesja dlatego chce wiedzieć trochę więcej o Twoich potrzebach oraz wnętrzu. Dopiero wtedy możemy stworzyć coś wspaniałego!

Zobacz co mówią o mnie klienci

Apartamenty premium

Współpracę z Panem Robertem oceniam jako bardzo dobrą. Człowiek nienachalny, słuchający potrzeb klienta. Zdjęcia apartamentów wyszły bardzo ładnie, mam nadzieję, że to pozwoli na budowanie pozycji firmy.

Z pozdrowieniami, Agnieszka.

Firma zarządzająca wynajmem długoterminowym

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad współpracą z Panem Robertem, to naprawdę warto, bo wyczucie stylu, ukazanie zalet prezentowanego wnętrza oraz komunikacja w trakcie sesji są kluczowe przy fotografowaniu nieruchomości. Pan Robert ma doskonały zmysł, przez co praca z nim jest łatwa. W zasadzie wszystkie jego uwagi były cenne i pomagały nam wspólnie ustalić sceny do kolejnych ujęć. Oprócz tego zaangażowanie, przyjazna atmosfera i ekspresowy czas dostarczenia gotowych zdjęć – to wszystko sprawiło, że finalny efekt spełnił nasze oczekiwania pod każdym względem. Wrócimy przy najbliższej możliwej okazji!

Biuro nieruchomości

Z przyjemnością polecam współpracę z Panem Robertem! Jako pośrednik nieruchomości jestem bardzo zadowolona z efektów sesji zdjęciowej, którą realizował Pan Robert. Zdjęcia są profesjonalne i idealnie przygotowane pod publikację na portalach internetowych. Chciałabym podkreślić, że mieliśmy kontakt wyłącznie zdalnie, a mimo to wszystko udało się super pozytywnie 🙂 Jeśli fotograf na Pomorzu, to tylko Pan Robert 🙂

Apartament Pobierowo

Cudny człowiek z otwartym sercem i umysłem co oddał w zdjęciach mojego skromnego apartamentu. Dziękuję Panie Robercie za współpracę i już nie mogę się doczekać kolejnych realizacji.(Te już niebawem :)) Pozdrawiam Małgorzata

Porozmawiajmy o Twojej sesji.

Fotografia nieruchomości Szczecin, fotograf nieruchomości Szczecin, fotograf nieruchomości, fotografia nieruchomości