Oferta fotografii architektury

Fotografia architektury dla biur architektonicznych

Fotografia architektury to możliwość pokazania gotowych realizacji biur architektonicznych. Kiedy już po długim okresie początkowych szkiców, koncepcji, rysunków wykonawczych oraz realizacji można pokazać efekt finalny. Budynek lub budowlę która została zaprojektowana aby spełniać pewne potrzeby i pomimo wielu ograniczeń które architekt musiał kreatywnie uwzględnić w projekcie. To efekt wielu zaangażowanych osób i ich determinacji aby zrobić coś nowego, coś pięknego.

Warto więc posiadać w portfolio zdjęcia architektury które to wszytko obrazują. Można się również odnieść do początkowych rysunków i wizualizacji aby pokazać potencjalnym klientom jak może wyglądać ich dom czy budynek. Widać wtedy proces i można bardziej sobie wyobrazić jaki będzie efekt finalny.

Fotografia dla architekta to wymagająca dziedzina. Nie wystarczą tylko ładne zdjęcia budynku aby efekt był osiągnięty. Trzeba poświęcić chwilę na rozmowę i dowiedzieć się dlaczego ten budynek jest taki wyjątkowy. Co stwarzało tu najwięcej wyzwań i co tak naprawdę na tych zdjęciach trzeba pokazać. Często są to wytyczne co do konkretnego kadru który musi być odtworzony aby pokazać to co jest takie ważne.

Fotografia architektury dla biur architektonicznych to też dziedzina wymagająca poświęcenia i wytrwałości od fotografa. Jesteśmy jako fotografowie skazani tutaj na wykorzystanie światła naturalnego do zdjęć. Ma to wiele plusów ale są też plusy ujemne.

Jednym z plusów jest fakt że nie trzeba korzystać z drogich lamp i modyfikatorów światła. Patrząc na wielkość budynków oraz potrzebną moc lamp i wielkość modyfikatorów to jest to spora oszczędność i wygoda. Takie lampy o ile by w ogóle istniały kosztowały by fortunę, a transport ich oraz modyfikatorów był by istnym utrapieniem… A tak jedyne co jest nam potrzebne na sesji to aparat dobry statyw i pomysł na zdjęcia.

Ale mamy również plusy ujemne, a w zasadzie jeden. Nie możemy sterować źródłem światłą które posiadamy. Musimy się do niego dostosować i fotografować w zgodnie z nim – ze słońcem. Nie możemy go więc zatrzymać w danym miejscu by zrobić więcej zdjęć. Nie możemy też zmienić jego charakterystyki. Jeśli jest pochmurny dzień to nie jesteśmy w stanie od tak uzyskać pięknego bezchmurnego nieba…

Wymaga to od fotografa zaplanowania całej sesji i konkretnych kadrów. Tylko w danym okresie dnia słońce świeci tak, a nie inaczej. Kilka godzin lub nawet kilka minut później efekt może być już zupełnie inny. Jeśli się nie wpasujemy w ten rytm to na możliwość powtórki trzeba będzie nam czekać przynajmniej jeden dzień…
Przynajmniej bo nie jest pewne że w kolejny dzień pogoda będzie sprzyjająca.

Jednak Ty jako architekt nie musisz się tym martwić. Fotograf specjalizujący się w fotografowaniu architektury pomoże Ci lub wręcz wyręczy z planowania zdjęć. Powie Tobie w jakim czasie można wykonać dany kadr w danym oświetleniu oraz dobrze to zaplanuje.

Jednym słowem fotografię architektury dla biura architektonicznego warto zlecić profesjonaliście.

Fotografia architektury z drona

Wykonuję zdjęcia budynków oraz budowli z powietrza.

Zdjęcia architektury z drona pozwalają pokazać budynek z innej perspektywy. Takie ujęcia mogą być dobrym uzupełnieniem sesji architektury.

Zdjęcia lotnicze to również lepsze pokazanie budynków w trakcie budowy. Przy realizacji zdjęć z powietrza powstaje wiele ciekawych ujęć które nie są możliwe do wykonania przy fotografowaniu z powierzchni ziemi. Można pokazać budynki w całości oraz w szerszym otoczeniu.

Rozdzielczość 20MP zdjęć z drona daje możliwość wykorzystania ich w internecie oraz w druku.

Fotografia architektury dla generalnego wykonawcy


Atrakcyjne i niebanalne zdjęcia to także ważny element portfolio generalnego wykonawcy. Profesjonalne zdjęcia utwierdzą potencjalnych klientów o standardzie wykonania prac. Przez profesjonalne zdjęcia sygnalizujesz klientowi, że Twoje usługi są również wykonywane co najmniej tak dobrze. Dlatego warto korzystać z odpowiednich zdjęć wykonanych przez specjalistów w danej dziedzinie. Zdjęcia wykonane przez osoby które nie specjalizują się w fotografii architektury mogą nie zrobić takiego już efektu. Dodatkowo dzięki odpowiedniej jakości technicznej zdjęć można je wykorzystać zarówno w internecie oraz w nawet w druku wielkoformatowym.

Zdjęcia inwestycji w trakcie realizacji

Zdjęcia inwestycji w trakcie realizacji pozwalają pokazać cały proces ich powstawania. Może to być wykorzystane do budowy zaangażowania klienta przez publikacje na portalach społecznościowych gdzie pokazywany jest każdy etap prac. Tak jak w serialu pokazujesz po kawałku, wciągając widza w cały proces realizacji. Trudno przestać od tak oglądać bo przecież to takie ciekawe jak się zakończy, jaki będzie finał.

To również sposób na pokazanie jakości wykonanych prac i przyjętych przez Ciebie standardów. Dzięki temu możesz się wyróżnić w oczach klienta spośród konkurencji. Pokazanie klientowi jak pracujesz i jakie standardy pracy trzymasz może Ciebie wyróżnić nawet jeśli wykonujesz usługi tak samo dobrze i z takim samym standardem jak Twoja konkurencja. Klient widząc często tylko Twoje realizacje widzi że to jest Twój wyróżnik, że konkurencja tego nie ma. Dlatego warto w swoich materiałach marketingowych korzystać z takich zdjęć. Pomogą one zarówno w budowaniu dobrego wizerunku Twojej marki ale również w sprzedaży usług.

Tak dobre zdjęcia pomogą w sprzedaży!

Jeśli klient widział jak pracujesz, zna Twoje standardy i jakość wykonanych prac to nawet wyższa cena niż u konkurencji nie będzie przeszkodą do skorzystania z Twoich usług. Wyższa cena może być nawet twoim wyróżnikiem!

Tak wyższa cena to może być Twój wyróżnik!

Jeśli klient widział Twoje wcześniejsze realizacje to wie za co płaci. Wie że taka usługa jest tego warta.

Fotografia architektury dla firmy produkcyjnej, usługowej oraz handlowej

Zdjęcia architektury to możliwość pokazania Twojej firmy od zewnątrz. To budowanie pozytywnego wizerunku przez zdjęcia na stronie internetowej, w katalogu czy w innych materiałach marketingowych.

Profesjonalne zdjęcia pomagają przekonać klienta o jakości i standardzie Twoich produktów oraz usług. Jeśli materiały graficzne i zdjęcia są takiej jakości to z dużym prawdopodobieństwem również produkt lub usługa którą otrzyma klient jest co najmniej tak dobra.

Dlatego tak ważne jest aby wszystkie elementy styku klienta z Twoją marką były spójne. Jeśli masz świetnej jakości produkt lub usługę to przecież nie możesz mieć kiepskich zdjęć!

Zadowoleni Klienci, którzy mi zaufali

logo partners international
prüfer wilke
logo archdesign
logo quicktec

Fotografia architektury, zdjęcia architektury, architektura w fotografii, architektura fotografia, architektura zdjęcia, fotografia architektury z drona, zdjęcia architektury z drona