Błędy w przygotowaniu nieruchomości
|

Błędy w przygotowaniu nieruchomości

Dobrze przygotowane mieszkanie może szybko przyciągnąć zainteresowanych klientów. Jednak jeśli nieruchomość jest zbyt szybko wystawiona na serwis ogłoszeniowy to w pośpiechu można popełnić wiele błędów.

Może to wydłużyć okres oczekiwania na klienta. Może to również spowodować większą chęć do negocjacji ceny. A to będzie bardzo kosztowne. Taki upust może wynosić kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. To całkiem dużo pieniędzy…

Jak do tego nie dopuścić?

Przygotowując się i nie popełniając najczęstszych błędów które widzę przeglądając popularne serwisy ogłoszeniowe.

Jakie to błędy?

Zbyt dużo rzeczy prywatnych. Dużo rzeczy prywatnych może zmniejszyć wizualnie powierzchnię nieruchomości. Może również odciągnąć klienta od wyobrażenia siebie samego w tym wnętrzu. Jak można siebie wyobrazić skoro nie ma już więcej miejsca? Rzeczy prywatne powinny być schowane.

Zbyt dużo niepotrzebnych rzeczy. Czasem w ogłoszeniach można zobaczyć jakie zakupy ktoś przed chwilą kupił i zostawił na blacie w kuchni. Można też zobaczyć miłośników kąpieli – taka ilość środków czystości w łazience, ktoś naprawdę musi to kochać! W tym momencie jest to śmieszne jednak może doprowadzić do mniej wesołych rezultatów…

Drobne usterki które wymagają naprawy. Może to być gniazdko które zostało wyrwane z mocowania w ścianie. Albo drzwiczki w szafie które są niewyregulowane. Wszystkie mniejsze lub większe usterki które będą w znacznym stopniu umniejszać wartość nieruchomości. Klient może je łatwo wymienić i mieć powód do negocjacji ceny.

Nieruchomości nie jest posprzątana. Tak czasem jest to prawda. A tak mało wystarczy aby zwiększyć atrakcyjność oferty.

Brak pomysłu kto może być klientem. Nieruchomość jest kierowana do wszystkich ale tak naprawdę do nikogo. Warto pomyśleć kim jest klient idealny i pomóc mu dobrze się poczuć we wnętrzu.

Brak dodatków we wnętrzu. Wnętrze jest puste. Brak w nim dodatków które czynią je przytulniejsze. Czasami bardzo niewiele trzeba aby to osiągnąć. Nawet niewielka zmiana może zrobić naprawdę duże wrażenie na kliencie.

To już wszystkie najpopularniejsze błędy w przygotowaniu nieruchomości które widzę w ogłoszeniach.

Eliminując tylko te błędy możesz naprawdę wiele zyskać!

Warto więc poświęcić trochę więcej czasu aby o wszystko zadbać.

Jeśli jednak tego czasu nie masz zbyt wiele lub po prostu nie chcesz się tym zajmować to możesz to zlecić.

Mogę Ci w tym wszystkim pomóc!


Błędy w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży, błędy w przygotowaniu nieruchomości do wynajmu, oferta sprzedaży nieruchomość, oferta wynajmu nieruchomości

Similar Posts