| | | |

Jak ZWIĘKSZYĆ wartość Twojej nieruchomości?

Chcesz sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość?
Zastanawiasz się jak zwiększyć wartość Twojej nieruchomości?

Jeśli tak to obejrzyj wideo i zobacz jak możesz zwiększyć wartość nieruchomości w oczach klienta oraz sprawić że cały proces będzie szybki.

Jeśli jednak już teraz chcesz przeczytać jakim sposobem można znacznie zwiększyć wartość swojej nieruchomości w oczach klienta to poniżej przedstawiam listę czynności które Tobie w tym pomogą:

  1. Wyprowadź się z nieruchomości
  2. Usuń wszystkie rzeczy osobiste i zdepersonalizuj mieszkanie
  3. Posprzątaj mieszkanie
  4. Ewentualnie wykonaj drobne prace remontowe które poprawią wygląd mieszkania (odmalowanie brudnej ściany, przyklejenie odchodzącej tapety itp)
Jak ZWIĘKSZYĆ wartość Twojej nieruchomości - sprzątanie mieszkania

Przygotowanie mieszkania do prezentacji przyszłemu kupującemu:

  1. Przewietrz mieszkanie przed prezentacją kupującemu
  2. Zadbaj by w mieszkaniu ładnie pachniało, można dodać delikatny zapach
  3. Zadbaj aby w mieszkaniu było dużo światła (umyj okna, odsłoń rolety oraz zasłony)
  4. Prezentuj mieszkanie w świetle dziennym, wtedy wygląda najkorzystniej (unikaj prezentacji wieczorem gdy już jest ciemno)
  5. Zadbaj o dekorację mieszkania – home staging (jeśli się na tym nie znasz poproś znajomą osobę lub kogoś zajmującego się home stagingiem)
  6. Skontaktuj się z fotografem specjalizującym się w zdjęciach wnętrz w celu zrobienia zdjęć Fotograf jest obowiązkowy aby wynająć bądź sprzedać mieszkanie drożej.


Skoro już wiesz jak przygotować mieszkanie do prezentacji to pewnie zastanawiasz się ile może trwać proces sprzedaży lub wynajmu mieszkania.
Więc jak szybki to może być proces?
Tutaj posłużę się własnym przykładem.

Mieszkanie które było przygotowane do sprzedaży i którego wykonałem zdjęcia zostało sprzedane w ciągu 12 godzin od momentu wystawienia, za cenę która satysfakcjonowała sprzedającego! Wieczorem ogłoszenie zostało wystawione, a już następnego dnia rano zostało sprzedane. Było tyle chętnych że jeszcze przez jakiś czas telefon dzwonił z pytaniem czy oferta jest aktualna.

Jak osiągnąć taki efekt?

Jak widzisz lista czynności jest wręcz oczywista jednak na serwisach ofertowych często zdarzają się nieruchomości nieprzygotowane, z niezachęcającymi zdjęciami oraz opisami.
Zobacz również wideo Filipa który podpowie na co jeszcze zwrócić uwagę oraz dlaczego fotograf to dobra inwestycja.
Według Filipa Kowalskiego fotograf jest wręcz obowiązkowy żeby nieruchomość sprzedać drożej!

Similar Posts