Mity dotyczące przygotowania nieruchomości do sprzedaży
|

Mity dotyczące przygotowania nieruchomości do sprzedaży

Czasem spotkam się z opiniami że nie ma sensu inwestować w przygotowanie oraz zdjęcia nieruchomości. Klient i tak się znajdzie…

Czy aby na pewno?

Najczęstsze argumenty  to:

❝Nie chcę inwestować pieniędzy w zdjęcia i przygotowanie, może się tak uda sprzedać❞

Może się uda może się nie uda…
Jak w ciągu miesiąca mieszkanie się nie sprzeda to już jesteśmy stratni – musimy między innymi opłacić czynsz.
Dodatkowo jeśli nieruchomość jest jakiś czas na rynku to jej atrakcyjność maleje. Widząc takie ogłoszenie kupujący zastanawia się czy wszystko z tą nieruchomością jest ok. To nie pomaga w sprzedaży. Dodatkowo jako sprzedający jesteśmy bardziej podatni na negocjacje cenowe. Ostatecznie możemy stracić dużo więcej niż koszt sesji zdjęciowej. Czy warto?

❝Nie chcę inwestować w zdjęcia. Klient i tak musi przyjść i zobaczyć nieruchomość❞

Trudno się nie zgodzić że nieruchomości nikt nie kupuje zdalnie (choć może czasy się i tutaj zmienią? tyle ostatnio zmian mamy… ). Jednak oferta nieruchomości jest pierwszym kontaktem z kupującym. Jeśli na zdjęciach mu się nie spodoba to nie przyjdzie obejrzeć nieruchomości.
Sprzedający wie jak wygląda nieruchomość ale potencjalni chętni jeszcze nie. Dlatego nieruchomość trzeba odpowiednio przygotować oraz zaprezentować na zdjęciach. Będzie wtedy więcej chętnych. Bez przygotowania oraz z przypadkowymi zdjęciami będzie trudno o chętnych do obejrzenia nieruchomości.

Jest wiele przypadków gdzie właściciel nie mógł sprzedać swojej nieruchomości przez długi okres. Po odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wykonaniu sesji zdjęciowej udało się ją sprzedać. Często bardzo szybko oraz nawet za wyższą cenę.

❝Klienci i tak dzwonią❞

Bardzo możliwe. 

Pytanie o ile większe było by zainteresowanie gdyby oferta była dobrze przygotowana? 

Czy aktualne zainteresowanie pozwoli sprzedać mieszkanie?

O ile wyższa kwota sprzedaży byłaby przy odpowiednim przygotowaniu nieruchomości?

O ile szybciej można sprzedać dobrze przygotowaną nieruchomość?

Przy obecnej sytuacji na rynku gdzie kupujących osób jest mniej, dużo ciężej sprzedać mieszkanie. Szczególnie jeśli jest to większe mieszkanie, które jest mniej poszukiwane zarówno przez prywatne osoby jak i inwestorów. Dlatego warto wyróżnić się. Przygotować mieszkanie odpowiednio co umożliwi przejść przez cały proces szybko i sprawnie.

Planujesz sprzedaż nieruchomości?


sprzedaż mieszkania w czasie kryzysu, sprzedaż mieszkania w trudnych czasach, mity dotyczące nieruchomości, mity dotyczące przygotowania nieruchomości, mity dotyczące sprzedaży nieruchomości

Podobne wpisy