reportaż zdjęcia regat w Szczecin na jeziorze Dąbie 2013 rok

Zdjęcia regat o Puchar Komandora LOK w Szczecinie

29 czerwca miałem okazję fotografować wraz z Fotoklubem Szczecin Regaty o Puchar Komandora LOK. Organizatorem regat był Szczeciński Jachtklub Morski Ligi Obrony Kraju, a same regaty rozgrywały się w Szczecinie na jeziorze Dąbie.

Ostatnio bardzo spodobał mi się sposób spędzania wolnego czasu na łódce. Zaraził mnie tym sportem kolega ze studiów. Gdy trafiła się okazja by popłynąć żaglówką i fotografować regaty nie trzeba mnie było długo prosić. 

Pogoda była odpowiednia, a wiatru nam nie brakowało. Można było zobaczyć żaglówki pod pełnymi żaglami. Niektórzy również jechali na żaglu typu spinaker. Był to niezwykły widok gdyż blisko dziesięć żaglówek ze spinakerami płynęło w dal. Same żagle są wielkie objętościowo niczym balony. Używa się ich w przypadku płynięcia wraz z wiatrem. Są one bardzo wymagające przy zmiennym wietrze, stąd załoga musi dokładnie wiedzieć co robi.

Atmosfera zawodów była bardzo dobra, jakby spotkanie grupki dobrych znajomych którzy chcieli sprawdzić swoje siły w akcji. Prócz tak zwanych ścigantów którzy po chwili od startu znaleźli się na przodzie byli też tacy którzy mieli w poważaniu te całe ściganie i swoim tempie z wielka radością płynęli nie przejmując się za bardzo zajętym miejscem.

Poniżej można zobaczyć moje zdjęcia zrobione na tej imprezie. Mam nadzieję że to nie jest moja ostatnia okazja do fotografowania żaglowców.

Podobne wpisy