| | |

Zobacz zdjęcia przed i po sesji zdjęciowej dla apartamentu

W tym wpisie chciałbym przedstawić Tobie efekt finalny sesji zdjęciowej apartamentu jaką zrealizowałem dla jednego z moich klientów.

Zdjęcia przed to ujęcia które klient wykorzystywał przed moją realizacją. Na zdjęciach po widać efekt pracy mojej wraz z właścicielem apartamentu.

Jaki dokładnie był mój zakres prac?

Przed sesją podczas konsultacji zobaczyłem zdjęcia apartamentu które wykonał właściciel. Na tej podstawie mogłem określić jak należy przygotować apartament tak by wyglądał atrakcyjnie na zdjęciach. Określiłem jakie rzeczy warto usunąć, a jakie dodać. Dobrałem również kolorystykę oraz rodzaj dodatków które miały być dodane. Część dodatków osobiście przywiozłem na sesję. Wykonałem oczywiście zdjęcia apartamentu. Dokonałem ich edycji oraz przygotowałem pliki do publikacji w serwisach przez mojego klienta.

Poniżej możesz zobaczyć zdjęcia przed i po mojej sesji zdjęciowej apartamentu z krótkim opisem.

Zdjęcie balkonu

pokaz przed i po profesjonalnej sesji zdjęciowej nieruchomości

Na stole został dodany dzbanek z wodą i pomarańczami oraz szklanki. Kolor napoju został dobrany do ciepłego koloru krzeseł balkonowych. Dodatkowo został zmieniony kąt z którego zostało wykonane zdjęcie. Teraz zdjęcie bardziej przedstawia przyjemny czas spędzony na balkonie wraz z bliskimi przed wyjściem lub po dniu spędzonym na plaży.

Zdjęcie pierwszej sypialni

Zdjęcie przed i po sesji zdjęciowej pierwszej sypialni w apartamencie

Zdjęcie wykonane przez właściciela nie pokazywało całego rozkładu pomieszczenia. Zdjęcie zostało wykonane również w pionie ( zdjęcia pionowe nie są zalecane np. przez OLX czy Booking). Dlatego wykonując to zdjęcie miałem za zadanie pokazać rozkład pomieszczenia poprzez kadr w poziomie. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego szerokokątnego obiektywu mogłem pokazać że do sypialni wpada dużo słońca dziennego. Dodatki w tym pomieszczeniu to również dzbanek z wodą oraz kapelusz i książka na łózko. Dodatki zostały dobrane do kolorystyki w pomieszczeniu. Mamy tutaj ciepłe kolory – ściana, komoda oraz podłoga. Do tego koloru dobrany został napój oraz kapelusz w ciepłych kolorach. W sypialni jest również zimny kolor – turkusowy. Do tego koloru dobrałem książkę o podróżach której okładka również ma zbliżoną kolorystykę.

Zdjęcie drugiej sypialni

Zdjęcie przed i po sesji zdjęciowej drugiej sypialni w apartamencie

Zdjęcie wykonane przez właściciela jest dość ciemne. Nie widać jakiej kolorystyki jest podłoga oraz ściana za łóżkiem. Jest to częsty problem przy fotografowaniu pod światło. Zdjęcie zostało wykonane również w pionie co nie jest rekomendowane przez większość serwisów. Nie widać również całego rozkładu pokoju. Dlatego trzeba było wykonać zdjęcie które będzie jasne oraz pokazujące cały rozkład sypialni. Elementem który nic nie wnosi i został usunięty jest pilot do telewizora. Na jego miejsce został postawiony wazon ze świeżymi kwiatami w ciepłych barwach.

Zdjęcie salonu

Zdjęcie przed i po sesji zdjęciowej salonu w apartamencie

Na zdjęciu w salonie zostały odsłonięte zasłony co pokazało dużą przeszklona ścianę apartamentu. Został również uprzątnięty narożnik z zasłaniającego go koca oraz pilot ze stolika nocnego. Stół w strefie jadalnej został nakryty jak do rodzinnego obiadu. Zostały dobrane również kwiaty w neutralnym białym kolorze.

Zdjęcie aneksu

przed i po profesjonalnej sesji wnętrz apartamentu

Aneks w kuchni został uprzątnięty z elementów które nie były niezbędne. Między innymi ręczniki kuchenne, płyn do mycia naczyń oraz mydło w płynie. Została dodana miska z owocami. Dzięki odpowiedniemu skadrowaniu zdjęcia widać także wyjście na drugi balkon.

Jesteś w trakcie przygotowania nieruchomości do wynajmu lub sprzedaży i potrzebujesz dobrych zdjęć?

Porozmawiamy o tym jak mogę Tobie pomóc.

Similar Posts

Leave a Reply