Sesja apartamentu – Gardenia Dziwnów

Sesja apartamentu – Gardenia Dziwnów

Sesję wykonałem w nowym obiekcie – Gardenia Dziwnów. Obiekt składa się z kilku budynków zlokalizowanych bezpośrednio przy plaży. Z balkonu apartamentu można zobaczyć morze.

Fotografowany apartament został zaprojektowany z dbałością o szczegóły. Niestety zdjęcia wykonane telefonem przez właściciela nie pokazywały go tak dobrze jak wygląda na żywo. Fotografia wnętrz szczególnie przy fotografowaniu frontem do okna jest wymagająca. Osoba która nie zajmuje się fotografią zawodowo lub nie jest amatorem fotografii najczęściej otrzyma jeden z dwóch wariantów. W pierwszym otrzyma ciemne zdjęcie i tylko to co za oknem zostanie dobrze zaprezentowane. W drugim będziemy mieć dobrze naświetlone i jasne wnętrze jednak nie będzie nic widać za oknem – będzie bardzo jasne wręcz białe. Druga wersja jest lepsza jednak odbiega od profesjonalnie wykonanych zdjęć. Fotograf mając do dyspozycji odpowiedni sprzęt fotograficzny oraz umiejętności jest w stanie zbliżyć się do tego co widzimy na żywo. Aparat fotograficzny nawet najbardziej zaawansowany nie dorównuje możliwością jakie ma nasz wzrok w połączeniu z mózgiem.

Jakie możliwości ma nasz zmysł wzroku względem najlepszych aparatów fotograficznych:
– możliwość zarejestrowania większej skali jasności – dlatego powstała technika HDR która polega na zrobieniu kilku zdjęć o różnym poziomie jasności aby zarejestrować szczegóły w cieniach oraz światłach
– mózg automatycznie koryguje perspektywę – jeśli opuścimy głowę to budynki i ściany będą wydawały się proste, jeśli pochylimy aparat to będzie wrażenie że ściany się walą
– przy bardzo szerokim kącie fotografowania mamy zniekształcenia których normalnie nie widzimy

Dlatego aby pokazać rzeczywistość bardziej realnie wykorzystuje się wiedzę oraz narzędzia. Często wykonuje się kilka zdjęć aby ostatnie powstało jedno zdjęcie. Można korzystać z techniki HDR lub doświetlania wnętrz lampami błyskowymi. Dlatego sesja zdjęciowa wnętrza to godziny, a nie minuty. Sama praca nie kończy się jednak na sesji. Bardzo ważna jest obróbka zdjęć która może trwać czasem więcej niż wykonanie zdjęć.

Bardzo często osoby zlecające sesję są zdziwione z pracochłonności wykonania kilku zdjęć wnętrza.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć?
Zobaczysz je w moim portfolio.
Jesteś zainteresowany sesją zdjęciową swojego apartamentu na wynajem?
Skontaktuj się ze mna.

Jestem ze Szczecina jednak nie ograniczam się do sesji apartamentów tylko w moim rodzinnym mieście.
Dla fotografowania pięknych wnętrz dojadę do Ciebie!
Jeśli masz apartament na wynajem ale na zdjęciach nie wygląda tak spektakularnie jak na żywo to może warto zamówić sesję?

apartamenty Dziwnów
sesja apartamentów Dziwnów
sesja zdjęciowa Dziwnów
zdjęcia Gardenia Dziwnów
wynajem sesja zdjęciowa
apartament sesja zdjęciowa
apartament zdjęcia
apartamenty Gardenia
apartamenty Dziwnów
sesja zdjęciowa

Leave a comment