Sesja produktowa w Szczecinie
||

Sesja produktowa butów

Dawno na blogu niczego nie publikowałem, postanowiłem to zmienić i pokazać Wam jak wyglądała moja ostatnia sesja produktowa.

Ostatnio w studio miałem okazję fotografować buty dla szczecińskiego szewca Wiktora Barbaszyńskiego. U Wiktora możecie zamówić buty na miarę i jest to jedyny mi znany szewc który szyje klasyczne męskie buty w promieniu kilkuset kilometrów od Szczecina. Szczecinianie macie więc niezwykłe szczęście.

Przedmiotem sesji produktowej były buty i to nie byle jakie bo czarne oksfordy ręcznie robione! To klasyczne buty szyte ramowo ze zdobieniem przy zakończeniu nakładanego noska. Buty należą przez swój kolor oraz krój do najbardziej formalnych. Dlatego najlepiej pasują na formalne okazje takie jak ślub, wieczorne wyjście do opery lub teatru czy spotkanie biznesowe.

Jako tło do sesji zdjęciowej wykorzystałem kawałki skóry które są używane do produkcji butów. Skóra czarna służy do wykonania cholewek oraz beżowa z której powstaje wnętrze buta. Nie obyło się również bez charakterystycznych dla produkcji ręcznej akcesoriów. Narzędzia którymi szewc ręcznie wykonuje niezbędne czynności tak by w efekcie powstały piękne buty. Bardzo chętnie wykorzystałem je w sesji produktowej nadając autentyczności zdjęciom produktowym. Podkreśla to również że buty są wykonane ręcznie, z odpowiednią starannością. Często nie ma dwóch takich samych par! Na kilku zdjęciach produktowych widać kopyta szewskie – drewniany wzór stóp. Kopyta takie są wykonywane bezpośrednio pod nogę klienta i na bazie tych kopyt są już tworzone buty na zamówienie.

Od strony sprzętowej wykorzystałem tutaj dwie lampy wraz z soft boxami. Zależało mi aby odpowiednio oświetlić buty wydobywając oświetleniem ich zarys. Buty są bardzo wdzięcznym przedmiotem do fotografowania. Trzeba jednak uważać by wykonać zdjęcia z odpowiedniej perspektywy. Aby buty wyglądały atrakcyjnie, jednocześnie nie przekłamując ich kształtu. Do takich zdjęć przydaje się trochę dłuższa ogniskowa (od ok. 70mm dla pełnej klatki) aby proporcje były zachowane. Ale nie będę tutaj Was zanudzał techniczną stronę. Zobaczcie sami efekty tej sesji zdjęciowej!

Zdjęcia produktowe zostały wykonane dla:
Zakład Usług Szewskich i Kaletniczych Wiktor Barbaszyński

A Wam jak podoba się sesja produktowa butów?

Sesja produktowa butów
Sesja produktowa skórzanych butów
Sesja zdjęciowa skórzanych butów
Sesja fotograficzna skórzanych butów
zdjęcie aranżowane butów
zdjęcie aranżowane butów
Sesja produktowa butów, sesja zdjęciowa butów, fotografia produktowa butów

Podobne wpisy